wtorek, 11 stycznia 2022

Projekty WMiI PW

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udzialu w dwóch realizowanych projektach.

Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny ->

Matematyczny Internetowy Samouczek dla Uczniów ->


Informacje od organizatora
Matematyczny Internetowy Samouczek dla Uczniów (https://mis.mini.pw.edu.pl) - MIS - jest zbiorem kilku tysięcy zadań wielokrotnego wyboru z matematyki podzielonym na 6 działów tematycznych. Zadania są zaopatrzone we wskazówki. Uczniowie mogą zmierzyć się z tymi zadaniami w poszczególnym tygodniach, gdzie działy są udostępniane (w kwietniu, akurat przed maturami, będą udostępnione jeszcze raz wszystkie działy). Zachęcamy bardzo do przekazania tych informacji w Państwa szkołach i klasach. W tym projekcie potrzeba jest dostarczenia oryginałów pewnych wypełnionych formularzy (np. pocztą) lecz mamy nadzieję, że to nie będzie odstraszało od uczestnictwa.

W tym roku szkolnym w Powszechnym Internetowym Konkursie dla uczniów szkół średnich - Matematyka (https://konkurs.mini.pw.edu.pl/) istnieje również możliwość promocyjnego przejścia do półfinału Konkursu (z maksymalną możliwą liczbą punktó z poprzednich etapów) gdy będzie się uczestniczyć w MISiu. Dlatego też tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w projekcie MIS.

Uczestnictwo w projektach jest oczywiście bezpłatne.

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych może również umówić się z poszczególnymi klasami/szkołami na zdalne spotkanie, gdzie przedstawimy uczniom w większych szczegółach realizowane projekty a następnie możemy przeprowadzić zajęcia na uzgodniony wcześniej temat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz