sobota, 9 grudnia 2017

Marek Matejuk - warsztat: "Matematyka w kuchni, czyli jak wykorzystywać najbliższe otoczenie do wyprowadzania uczniów w pole ... matematyki"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Marek Matejuk
Temat: "Matematyka w kuchni, czyli jak wykorzystywać najbliższe otoczenie do wyprowadzania uczniów w pole ... matematyki"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Projekt edukacyjny Matematyczne Preteksty

Czego dotyczą zajęcia: Pobawimy się w odpowiadanie na łatwe i trudne pytania dotyczące kuchni w domu Piotrka i Marysi, a może zahaczymy także o łazienkę i sprawdzimy, jakie problemy wiążą się z farbowaniem włosów przez ich mamę.

Marek Matejuk o sobie – Projekt edukacyjny Matematyczne Preteksty, Akademia Umiejętności Matematycznych, Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej. Lubię bawić się matematyką zarówno z licealistami, jak i przedszkolakami i uczyć ich dostrzegania jej w otaczającym świecie.