czwartek, 28 grudnia 2017

Allina Przychoda, Małgorzata Zbińkowska - warsztat: "Matematyka nie tylko z kredą i tablicą, nie tylko z komputerem"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Allina Przychoda, Małgorzata Zbińkowska
Temat: "Matematyka nie tylko z kredą i tablicą, nie tylko z komputerem"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach podzielimy się swoimi obserwacjami i materiałami, które powstały podczas realizacji dwóch projektów: „Zobaczę-dotknę-wiem i umiem”-projekt przeznaczony był dla uczniów gimnazjum oraz "Zmierzyć co niedostępne, czyli od studni Eratostenesa do...".
Podczas realizacji pierwszego projektu uczniowie przeszli oni cykl zajęć z wykorzystaniem programu GeoGebr, pracowali z „kartką papieru”- origami matematyczne oraz z klockami RECO. W drugim projekcie uczniowie praktycznie stosowali twierdzenie Talesa w terenie. Używając miarki, kołków, lusterka, ... mierzyli i obliczali wysokość drzewa, komina, szerokość rzeki,..

Alina Przychoda o sobie – Liceum Ogólnokształcące, nauczyciel dyplomowany, współautorka podręczników do nauczania matematyki w szkole ponadgimnazjalnej, piesze wędrówki, dobra książka

Małgorzata Zbińkowska o sobie – nauczycielka matematyki w LO im.Tomasza Zana w Pruszkowie. Trener i ekspert GeoGebry. Członek zarządu w SNM i Mazowieckim Oddziale SNM. Współautorka kursów GeoGebry dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w Warszawskim Centrum GeoGebry .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz