czwartek, 28 grudnia 2017

Krzysztof Chojecki, Małgorzata Rabenda - warsztat: "Wideo i interaktywne wizualizacje na lekcjach matematyki"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Krzysztof Chojecki, Małgorzata Rabenda
Temat: ""Wideo i interaktywne wizualizacje na lekcjach matematyki"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Fundacja Katalyst Education

Czego dotyczą zajęcia: Nie ma jednego dobrego sposobu nauczania matematyki, który trafia do wszystkich uczniów. Różnice opanowania materiału w klasie są nieuniknione. Narzędzia TIK, a zwłaszcza wideolekcje, mogą bardzo pomóc w dociągnięciu słabszych uczniów do poziomu reszty klasy i równocześnie uatrakcyjnić lekcje.
Wystarczy do tego komputer i rzutnik lub tablica multimedialna. Podczas warsztatu zaprezentujemy darmowe, zgodne z podstawą programową wideolekcje tworzone w ramach projektu Pistacja.tv oraz zaproponujemy skuteczne modele organizacji pracy uczniów, które wykorzystują te zasoby. Przedstawimy również proste w obsłudze, darmowe narzędzia do tworzenia atrakcyjnych interaktywnych wizualizacji, które pomagają uczniom wykształcić intuicję matematyczną. Będzie okazja do stworzenia ekspertów własnych wizualizacji przy użyciu wybranego narzędzia (np. Geogebra, Sketchometry, Cinderella, Robocompass lub podobne).

Krzysztof Chojecki o sobie – zawsze gotowy i chętny do dzielenia się wiedzą, porzucił obiecującą karierę bankową na rzecz pomocy innym w nauce matematyki. Współzałożyciel i autor popularnego kanału Nasza Nauka na YouTube, gdzie objaśniał sekrety królowej nauk wszystkim za darmo. Autor i głos wielu wideolekcji matematycznych dla polskiego oddziału Khan Academy. Specjalizuje się w wykorzystaniu matematycznego oprogramowania GeoGebra. Magister-inżynier matematyki finansowej, absolwent Politechniki Gdańskiej.

Małgorzata Rabenda o sobie – Nauczycielka matematyki i informatyki, a także dyrektor szkoły z dyplomem z zarządzania placówkami edukacyjnymi. Terapeuta pedagogiczny oraz ekspert ds. rozwoju zawodowego nauczycieli. Szkoleniowiec i moderator przy wielu projektach edukacyjnych, liderka i protagonistka szkoleń dla nauczycieli we własnej szkole. Autorka innowacyjnych metod i planów nauczania dla szkoły podstawowej. Inspirują ją nowe technologie i filozofia przyjaznego nauczania bez ocen. Przeprowadziła wiele szkoleń dla nauczycieli z wykorzystania nowych technologii w edukacji, tworzenia planów nauczania, a także efektywnych metod dydaktycznych w matematyce. Zawsze ciekawa świata, w wolnych chwilach uprawia wspinaczkę górską i podróżuje po świecie odkrywając sekrety innych kultur.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz