środa, 27 grudnia 2017

Małgorzata Zbińkowska, Daria Szalińska - warsztat: "Elementy analizy matematycznej z Math Calcs (widok CAS)"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Małgorzata Zbińkowska, Daria Szalińska
Temat: "Elementy analizy matematycznej z Math Calcs (widok CAS)"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: WCGG

Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach nauczymy się jak wykorzystać widok CAS ( GeoGebra 6) do obliczeń i wizualizacji pojęć z analizy matematycznej ( granica funkcji w punkcie, granica niewłaściwa, styczna do wykresu funkcji, pochodna funkcji, monotoniczność a pochodna, ekstremum lokalne).
Na warsztatach zostanie także zaprezentowany zbiór przykładów w formie GeoGebraBook. Uczestnicy będą mogli sami stworzyć swoją książkę ( potrzebna będzie znajomość swojego adresu mailowego i HASŁA w celu założenia konta użytkownika GeoGebry).

Małgorzata Zbińkowska o sobie – nauczycielka matematyki w LO im.Tomasza Zana w Pruszkowie. Trener i ekspert GeoGebry. Członek zarządu w SNM i Mazowieckim Oddziale SNM. Współautorka kursów GeoGebry dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w Warszawskim Centrum GeoGebry.
Daria Szalińska o sobie – jestem nauczycielem matematyki, pracuję w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. Jestem również trenerem Warszawskiego Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Prowadzę warsztaty i kursy dla nauczycieli, aktywnie uczestniczę w konferencjach związanych z GeoGebrą i tworzę w tym programie interaktywne pomoce metodyczne. Jestem także współautorką publikacji poświęconych GeoGebrze oraz obudowy merytorycznej Innowacyjnego Programu nauczania matematyki dla liceum ogólnokształcącego z zastosowaniem GeoGebry. Cały czas szukam nowych, skutecznych sposobów nauczania. GeoGebra jest moim codziennym narzędziem pracy, do którego stosowania zachęcam również uczniów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz