czwartek, 14 grudnia 2017

Włodzimierz Szczerba - warsztat: „Matematyka na wesoło”

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Włodzimierz Szczerba
Temat: "Matematyka na wesoło"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: „Matematyka na wesoło” to kilkanaście faktów czy pokazów, które nawet najbardziej zagorzałych przeciwników matematyki zadziwią i przekonają, że Matematyka to nie taki straszny diabeł jak go malują.

Włodzimierz Szczerba o sobie – ukończyłem wydział chemiczno-matematyczny Akademii Podlaskiej i pracowałem jako nauczyciel matematyki w Polsce przez sześć lat. Od 2005 roku jestem nauczycielem matematyki w Wielkiej Brytanii na różnych poziomach.
Uczyłem uczniów od 11 do 18 roku życia o różnych zdolnościach i umiejętnościach. Obecnie pracuję w City College Nowrich w Norwich, Wielka Brytania.
Najbardziej interesują mnie niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Moim hobby jest kolekcjonowanie różnych ciekawostek matematycznych i dzielenie się nimi.