niedziela, 5 stycznia 2020

Dorota Kochańska - Dyskalkulia, dysleksja-praktyczne metody pracy z uczniem

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Dorota Kochańska
Temat: Dyskalkulia, dysleksja-praktyczne metody pracy z uczniem
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Podczas spotkania podzielę się praktycznymi, autorskimi sposobami pracy z uczniem z trudnościami w uczeniu się matematyki. Będą zabawne powiedzenia, wierszyki , skojarzenia i bajka. Jako egzaminator maturalny uczniów z dyskalkulią, przybliżę zasady oceniania tych matur. Niektórzy mówią, że "rysuję matematykę", nadając wzorom matematycznym odrobinę ludzkich cech, kolorując świat symboli, wzorów i „zaczarowaniu” reguł matematycznych.
A przecież matematyka jest doskonałym materiałem do zabawy w magię. Zapraszam serdecznie - "asystentka magika" z poprzedniej konferencji.

Dorota Kochańska o sobie – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 30 im. rtm Witolda Pileckiego w Łodzi z wieloletnim stażem, terapeuta i egzaminator prac maturalnych uczniów z dyskalkulią. Od bardzo wielu lat pomagam uczniom z dysfunkcjami "oswoić", zrozumieć matematykę. Prowadziłam też szkolenia dla nauczycieli jak pomagać uczniom z trudnościami. Moje największe sukcesy-pierwszy : jak czytałam listę obecności i zdziwiona zapytałam dlaczego tylu uczniów na wcześniejszej lekcji nie było a teraz są, na co usłyszałam odpowiedź: bo my z pani lekcji nie uciekamy, a drugi, jak zapłakana mama (pracownik na Politechnice Łódzkiej) ucznia z głęboką dysleksją, pytała mnie, jak to jest, że jej syn dostaje jedynki i dwójki z matematyki a mówi, że ją lubi. Czary? Może i tak ale pomagają , i to się liczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz