piątek, 18 listopada 2016

Lilianna Iwona Zabierowska i Jolanta Łuc - warsztat: "Narzędzia TOC w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Narzędzia TOC w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
Prowadzący zajęcia: Lilianna Iwona Zabierowska i Jolanta Łuc
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Streszczenie zajęć: Narzędzia TOC uczą logicznego myślenia, ustalania związków przyczynowo-skutkowych oraz przewidywania następstw zdarzeń. Pomagają w uzasadnianiu własnego zdania, a tym samym przygotowują do prowadzenia merytorycznej dyskusji. Podczas warsztatów przedstawimy jak uczyć dzieci i młodzież krytycznego myślenia z wykorzystaniem narzędzi TOC.
Forma zajęć: warsztat.
Czas trwania zajęć: 90 min.
Lilianna Iwona Zabierowska o sobie: Absolwentka Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego o kierunku biologia nauczycielska. Nauczyciel doradca metodyczny we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz trener, coach i tutor. Interesuje się innowacyjnymi i efektywnymi metodami nauczania w których ważnym elementem jest kształtowanie u uczniów odpowiedzialności za własną naukę. Autorka programów szkoleniowych z zakresu oceniania kształtującego, wykorzystania technik coachingowych w pracy nauczycieli i tutorów oraz metod nauczania doskonalących kompetencje kluczowe.

Jolanta Łuc o sobie: nauczyciel doradca metodyczny, egzaminator OKE, ekspert do spraw awansu zawodowego dla nauczycieli, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Od trzynastu lat pracuje przy układaniu diagnoz z matematyki dla uczniów wrocławskich szkół.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz