piątek, 4 listopada 2016

Anna Walc - warsztat: "Przykłady aktywności matematycznej w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej." w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: "Przykłady aktywności matematycznej w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej."
Prowadzący zajęcia: Anna Walc
Grupa odbiorców: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Streszczenie zajęć: Aktywność matematyczna ucznia, to praca umysłu ukierunkowana na kształtowanie pojęć i rozumienia typu matematycznego, stymulowana przez sytuacje prowadzące do formułowania i rozwiązywania problemów teoretycznych i praktycznych. Realizacja zasady aktywności wymaga od nauczyciela ciągłego poszukiwania, pogłębiania wiedzy a nawet eksperymentowania.
Aktywność matematyczna uczniów zależy w głównej mierze od tego, jakie strategie, metody i techniki nauczania stosowane są w szkole i właśnie podczas zajęć spróbujemy je Państwu przybliżyć. Uczeń powinien znajdować więcej motywacji do rozwijania własnej aktywności, należy więc tę umiejętność kształcić.
Forma zajęć: warsztat.
Czas trwania zajęć: 60 min.

Anna Walc - nauczycielka matematyki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum Nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskim oraz Gimnazjum Nr 15 w Sosnowcu. Egzaminator OKE, od 1996 r uczestniczyłam w konferencjach Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Uwielbiam swoją pracę nauczyciela, a swoich uczniów pragnę zaciekawić matematyką.

Więcej informacji o konferencji

Zgłoś swój warsztat i uzyskaj zniżkę w opłacie

http://www.snm.edu.pl/p/blog-page_9.html
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz