piątek, 11 listopada 2016

Izabela Przepiórkiewicz i Wiktor Szanin - warsztat: "Twórcze programowanie z Baltie w edukacji wczesnoszkolnej" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Twórcze programowanie z Baltie w edukacji wczesnoszkolnej
Prowadzący zajęcia: Izabela Przepiórkiewicz i Wiktor Szanin
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa
Streszczenie zajęć: „Twórcze programowanie z Baltie w edukacji wczesnoszkolnej” to przyjazne dla dzieci i młodzieży środowisko programowania stworzone specjalnie na ich potrzeby. Twórcą programu jest Bohumir Soukup. Metodologia nauczania bazuje na genialnym w swej prostocie pomyśle. Zadaniem użytkowników jest układanie, dobieranie i rozmieszczenie wybranych klocków, posiadających przypisane funkcjonalności na planszy.
Podczas warsztatów będziemy stymulować twórcze myślenie i uczyć podstaw programowania. Przekażemy nauczycielom profesjonalne narzędzia pozwalające w pełni zaangażować dzieci i młodzież w każdym wieku.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Izabela Przepiórkiewicz o sobie: Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku nauczanie początkowe. Nauczyciel zajęć komputerowych w edukacji wczesnoszkolnej oraz doradca metodyczny WCDN. Posiada kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki, zarządzania i organizacji oświatą oraz studia podyplomowe Wiedzy o Śląsku. Autorka książek: "Zabytki Polski. Atlas dla ciekawych", "Sam zdobywam odwagę i radzę sobie w trudnych sytuacjach" oraz "Zagadkowy Wrocław". Współautorka programów własnych "Jestem Dolnoślązakiem" i "Jestem Wrocławianinem" oraz projektów dla Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 "Step by Step. Architektura dźwięku. Wrocław opowiedziany na mostach" i Fundacji Grupy PKP "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu (scenariusze lekcji, przewodnik dla dzieci, prowadzenie konferencji krajowej w Warszawie)". Organizatorka licznych kursów, warsztatów oraz konferencji metodycznych dla nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej, informatycznej i regionalnej.

Wiktor Szanin o sobie: Jestem nauczycielem przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Nr1 we Wrocławiu http://www.zs1.wroc.pl oraz pełnie funkcję doradcy metodycznego we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli ds. informatyki http://www.wcdn.wroc.pl Od kilku lat zajmuję się organizacją i prowadzeniem szkoleń dotyczących wdrażania Nowych Technologii w edukacji. Chętnie doskonalę swoje umiejętności. http://www.goldenline.pl/wiktor-szanin/

Więcej informacji o konferencji
Zapisz się na konferencję
Zgłoś swój warsztat i uzyskaj zniżkę w opłacie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz