wtorek, 29 listopada 2016

Katarzyna Sikora i Krzysztof Oleś - warsztat: "Od punktu do punktu - jak matematycznie pomagać z Pythonem?" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Od punktu do punktu - jak matematycznie pomagać z Pythonem?
Prowadzący zajęcia: Katarzyna Sikora i Krzysztof Oleś
Grupa odbiorców: szkoła ponadgimnazjalna.
Streszczenie zajęć: Gdy w nauczycielskim znużeniu każemy naszym milusińskim narysować wykres banalnej funkcji $f(x)=\log_x\left|4\sin\left(\frac{\pi}{2}-3x\right)-6\right|$, to zszokowani jesteśmy nie tylko nieznajomością TeX-a, ale i próbą rysowania jakiś kropek... A może w kropkach tkwi siła? Można by o natychmiastowym uciąglaniu zapomnieć i na ekranie komputera punkt po punkcie zaznaczać, zrzucając mozół na barki procesora?
Można by zobaczyć na uczniowskiej twarzy uśmiech odkrywania? Warsztaty popularyzują elementy programowania (kodowania) w nauczaniu matematyki w szkole średniej - pokażemy gdzie można się w języku Python „zabawić” za darmo i bez żadnych skomplikowanych instalacji oraz jak pomóc uczniowi (i sobie)..
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Katarzyna Sikora o sobie: Nauczyciel matematyki i dyrektor w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie. Od 23 lat członek SNM. Przez ponad 10 lat doradca metodyczny matematyki. Uczestnik wielu projektów unijnych. Wciąż poszukuję najbardziej efektywnych metod nauczania matematyki.

Krzysztof Oleś o sobie: Nauczyciel matematyki i informatyki w chorzowskim Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Instruktor kół matematycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie. Wiceprzewodniczący Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył studia podyplomowe dlanauczycieli w zakresie ICT, języków obcych oraz informatyki. Opiekun uczniów startujących w konkursach i olimpiadach. Publikował m.in. w „Delcie”, kwartalniku „Nauczyciele i Matematyka”, „Tygodniku Powszechnym”. Uhonorowany w roku 2012 Nagrodą Korczakowską za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

Więcej informacji o konferencji



 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz