piątek, 21 grudnia 2018

Leszek Wojtasik - warsztat: "Geogebra od podstaw"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: LESZEK WOJTASIK
Temat: "Geogebra od podstaw"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: W czasie tych warsztatów zapoznamy się z podstawowymi narzędziami programu Geogebra. Poznamy również w jaki sposób wykorzystać ten program na lekcjach matematyki tworząc proste aplikacje.

Leszek Wojtasik Rybak o sobie – jestem nauczycielem dyplomowanym. Pracuję w placówce resocjalizacyjnej podległej Ministerstwu Sprawiedliwości (Schronisko dla Nieletnich w Gackach) oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie.Pracując w SdN w Gackach z uczniami mającymi różne deficyty i dysfunkcje zainteresowałem się wykorzystaniem mutimediów na lekcjach matematyki. W pracy skupiłem się na szerokim wykorzystaniu GeoGebry. Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń dla nauczycieli. Ponadto jestem autorem artykułów poświęconych wykorzystaniu TI na lekcjach matematyki. Naukowo zajmowałem się również statystyką matematyczną.