sobota, 22 grudnia 2018

Iwona Świech i Paulina Zuterek-Makowska - warsztat: "Matematyka w "pokoju zagadek""

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Iwona Świech i Paulina Zuterek-Makowska
Temat: "Matematyka w "pokoju zagadek""
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Jak zrobić lekcję z elementami "Escape roomu"? Jak stworzyć nastrój?Jakie można zaproponować zadania- zagadki? Jak uatrakcyjnić zajęcia? To wszystko spróbuję pokazać na warsztatach, które połączą zabawę, współzawodnictwo i matematykę.

Iwona Świech o sobie – jestem nauczycielem matematyki w szkole podstawowej. Uczę od prawie 25 lat dzieci z II etapu edukacji . Lubię kreatywne podejście do nauczania. W pracy wykorzystuję metody aktywizujące uczniów. W wolnych chwilach lubię grać w gry planszowe. Staram się szukać i wprowadzać w życie nowe pomysły.

Paulina Zuterek-Makowska o sobie – jestem nauczycielem matematyki i fizyki od 2005 roku. Swoją pracę rozpoczęłam w gimnazjum. Od 5 lat uczę w szkole podstawowej. Lubię kreatywne podejście do nauczania. W pracy wykorzystuję metody aktywizujące uczniów. W wolnych chwilach lubię czytać i grać w gry planszowe. Staram się szukać i wprowadzać w życie nowe pomysły.