środa, 19 grudnia 2018

DOTOTA KRASKA - warsztat: "Gry strategiczne jako sposób na rozwijanie umiejętności rozumowania i argumentacji"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: DOROTA KRASKA
Temat: "Gry strategiczne jako sposób na rozwijanie umiejętności rozumowania i argumentacji"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Podczas warsztatu poznamy kilka gier strategicznych i wymyślimy do nich zadania, które pomogą nauczycielom przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty oraz wzmocnią ich (uczniów) umiejętności rozumowania i argumentacji.Zapraszam nie tylko nauczycieli szkół podstawowych. Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych również znajdą coś dla siebie.
Dorota Kraska o sobie – nauczycielka matematyki (II LO w Pabianicach), konsultantka (WODN Zgierz), coach, edukator. Zainteresowania: gry i zabawy logiczne i matematyczne, neurodydaktyka, pasjonatka gier planszowych rozwijających myślenie matematyczne.
Lubię: dobrą książkę, chodzenie po górach, klasykę rocka, komedie romantyczne, uczyć się.
Zbieram: gadżety matematyczne, w szczególności kostki do gry, kalkulatory proste, zegary i inne rzeczy, które przyciągną moją uwagę.
Jestem: totalną optymistką, trochę niecierpliwą, ale lekko zwariowaną osobą (choć niektórzy w to nie wierzą).