czwartek, 13 grudnia 2018

Małgorzata Kula, Justyna Woroń i Katarzyna Kiepiela - wykład: "Jak uprawiać Ogródek Matematyczny"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Małgorzata Kula, Justyna Woroń i Katarzyna Kiepiela

Temat: "Jak uprawiać Ogródek Matematyczny"
Rodzaj zajęć: wykład

Czego dotyczą zajęcia: Od wielu lat w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki (ale nie tylko!) odbywają się pikniki naukowe pt.:„Ogródek Matematyczny”. Imprezy te są organizowane przez pracowników Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość (CNMiKnO) Politechniki Gdańskiej i skierowane są do najmłodszych dzieci: przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Dzieci poprzez zabawę nabywają i szlifują kompetencje matematyczne.

Mali uczestnicy Ogródka ( jak również ich opiekunowie) z wielkim zaangażowaniem biorą udział między innymi w zabawach z magnetycznymi rybkami, kolorowym sudoku, łamigłówkami matematycznymi czy arytmetycznym pociągiem.„Ogródki Matematyczne” cieszą się bardzo dużą popularnością a uśmiechnięte twarze dzieci są najlepszym dowodem udanej zabawy.
Na wykładzie pragniemy podzielić się doświadczeniem z organizacji tej imprezy oraz zachęcić do przeprowadzenia podobnych wydarzeń w swoich szkołach.
Zapraszamy serdecznie!Prowadzące o sobie – Jesteśmy wykładowcami w Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki Gdańskiej. Na co dzień uczymy matematyki studentów pierwszego i drugiego roku.
Oprócz tego, w ramach współpracy ze szkołami, prowadzimy różne zajęcia popularyzujące matematykę na wszystkich poziomach edukacji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz