środa, 5 grudnia 2018

Grażyna Morga i José Luis Rodriguez Blancas - warsztat: "NeoTrieVR - nowe oblicze geometrii w wirtualnej rzeczywistości"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: GRAŻYNA MORGA i JOSÉ LUIS RODRIGUEZ BLANCAS
Temat: "NeoTrieVR - nowe oblicze geometrii w wirtualnej rzeczywistości"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Podczas tego warsztatu pokażemy z profesorem José Luisem Rodriguezem możliwości zastosowania w dydaktyce nowatorskiego programu komputerowego NeoTrieVR, wykorzystującego wirtualną rzeczywistość. Oprogramowanie to pozwala na konstruowanie i przekształcanie obiektów geometrycznych i modeli trójwymiarowych oraz na interakcję z nimi.
Za jego pomocą można tworzyć (lub przywołać) dowolne bryły, łączyć je i przekształcać, dotykać ich ścian i krawędzi oraz malować je, a także przeprowadzać pomiary. W celu przeprowadzenia tych czynności można "dostać się" do wnętrza brył, widząc je od środka. Dzięki NeoTrie lekcje geometrii mogą stać się ekscytującym doświadczeniem. Program poszerza wyobraźnię i pomaga wejść w świat matematyki bez obaw. Pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie.

GRAŻYNA MORGA o sobie – jestem nauczycielem dyplomowanym, z ponad 25 - letnim stażem pracy, zatrudnionym w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Żernicy na stanowisku nauczyciela matematyki i geografii. Od 2016 roku biorę udział w projektach międzynarodowych we współpracy z prof. José Luisem Rodriguezem (Uniwersytet w Almerii): „Sierpiński Carpet Project” (2016), „Let’s play to classify surfaces!” (2016-2017). Aktualnie jestem w zespole doradczym nowego projektu „NeoTrie VR, New Geometry in Virtual Reality” (2017-2019), którego celem jest opracowanie nowego programu opartego na wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości do nauki geometrii. Od marca prowadzę lekcje matematyki z zastosowaniem tej metody dydaktycznej.
Moją pasją są podróże. Jestem przewodnikiem górskim oraz pilotem wycieczek turystycznych co wykorzystuję w organizowaniu z uczniami wycieczek górskich w ramach koła turystycznego oraz wyjazdów edukacyjnych do Hiszpanii i Grecji.

JOSÉ LUIS RODRIGUEZ BLANCAS o sobie - /w przygotowaniu/

Brak komentarzy: