czwartek, 30 listopada 2017

Alicja Gawrońska - warsztat: "Projekty matematyczne w szkole podstawowej"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Alicja Gawrońska
Temat: "Projekty matematyczne w szkole podstawowej"
Rodzaj zajęć: warsztat


Czego dotyczą zajęcia: Podczas zajęć opowiem o realizowanych projektach z mBanku, na które otrzymuję dofinansowanie. Pokażę projekt eTwinning, za który otrzymałam Krajową Odznakę Jakości. Przekażę informacje o innowacyjnym charakterze proponowanych rozwiązań podczas realizacji projektów. Opowiem o nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem TIK, o gamifikacji, warsztatach z Scottie Go, grze miejskiej, dzięki którym rozwijam kluczowe kompetencje niezbędne do życia i pracy w społeczeństwie informacyjnym. Zaprezentuję - jak stosować poznane narzędzia w kursach internetowych eTwinning do realizacji zadań, nie tylko podczas projektów, ale również na lekcjach matematyki.
Pokażę sposoby wykorzystania aplikacji Plickers do przeprowadzenia testu czy ewaluacji lekcji. Wymienimy się doświadczeniami z realizacji różnych projektów między uczestnikami warsztatów.


Alicja Gawrońska o sobie – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim, Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki od roku 2001, egzaminator OKE, ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne technologie komunikacyjne. Ciągle poszukuje nowych sposobów na prace z uczniami. Lubi nieustannie podnosić swoje kompetencje. Chętnie realizuje z uczniami wiele projektów edukacyjnych. Od trzech lat są to projekty z mBanku, a od roku projekt eTwinning, który otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Prowadzi stronę internetową www.ajga65.wixsite.com/mojaklasa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz