czwartek, 30 listopada 2017

Maciej Dąbrowski - wykład: "Pokonaj nudę na lekcji matematyki"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Maciej Dąbrowski
Temat: "Pokonaj nudę na lekcji matematyki"
Rodzaj zajęć: wykład

Czego dotyczą zajęcia: Czy matematyka musi być nudna? Jak podnieść motywacje uczniów do nauki? Na te pytania postaram się odpowiedzieć prezentując kilka interesujących pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.
Maciej Dąbrowski o sobie – Jestem matematykiem pracującym w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie. Byłem prelegentem na XI i XII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dydaktyków Matematyki "Matematyka nasza niedostrzegalna kultura". Jestem także autorem artykułu pt. "Realistyczna koncepcja nauczania matematyki a fotoedukacja", który ukazał się w zeszycie naukowym "Poziomy rozumienia pojęć matematycznych a fotoedukacja" pod red. dr hab. prof. US Małgorzaty Makiewicz. W swojej pracy zawodowej stawiam przede wszystkim na nieszablonowe i interdyscyplinarne podejście do nauczania matematyki.