środa, 29 listopada 2017

Dorota Kraska - warsztat: "Motywowanie ucznia do uczenia się matematyki"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Dorota Kraska
Temat: "Motywowanie ucznia do uczenia się matematyki"
Reprezentuje: Warsztat OtwartyRodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Nad problemem dotyczącym motywowania ucznia do uczenia się matematyki pochylają się wszyscy nauczyciele i rodzice (przynajmniej większość tych ostatnich).
Zafascynowana wykładami prof. Jacka Pyżalskiego znalazłam swoje sposoby motywowania uczniów, którymi podzielę się z uczestnikami warsztatów. Zachęcam również uczestników warsztatów, by przygotowali swoje „sztuczki” i podzielili się z innymi.

Dorota Kraska o sobie – nauczycielka matematyki (LO), doradca metodyczny, konsultantka, coach, edukator.
Zainteresowania: gry i zabawy logiczne i matematyczne, neurodydaktyka, pasjonatka gier planszowych rozwijających myślenie matematyczne.
Lubię: dobrą książkę, chodzenie po górach, klasykę rocka, komedie romantyczne, uczyć się.
Zbieram: gadżety matematyczne, w szczególności kostki do gry, kalkulatory proste, zegary i inne rzeczy, które przyciągną moją uwagę.
Jestem: totalną optymistką, trochę niecierpliwą, ale lekko zwariowaną osobą (choć niektórzy w to nie wierzą).