wtorek, 28 listopada 2017

Michał Kanarkiewicz - warsztat: "Edukacja szachowa w nauczaniu wczesnoszkolnym i przedszkolnym

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Michał Kanarkiewicz
Warsztat: "Edukcja szachowa w nauczaniu wczesnoszkolnym i przedszkolnym"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Warsztaty poprowadzi Michał Kanarkiewicz, ekspert edukacji szachowej, wykładowca akademicki, a także pomysłodawca i właściciel Szkoły Szachowej „Pierwszy Ruch”. Nauczyciel, który wychował przy szachownicy blisko 2000 uczniów. Od pięciu lat z powodzeniem prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji szachowej.
Warsztaty skierowane są do rodziców, nauczycieli oraz wszystkich osób zainteresowanych rozwojem dziecka. Podczas naszego spotkania poruszymy zagadnienia związane z praktycznymi korzyściami gry w szachy. Porozmawiamy o nowej podstawie programowej – zapisach dotyczących gry w szachy i możliwościach praktycznego ich zastosowania. Nasz ekspert podzieli się również praktycznymi wskazówkami i wiedzą, jak nauczyć dziecko gry w szachy. 
Przewidujemy czas na zadawanie pytań prowadzącemu. Zachęcamy do ich przygotowania. Zapraszamy! Od uczestników warsztatów nie wymagamy umiejętności gry w szachy.

Michał Kanarkiewicz o sobie: Założyciel i właściciel Szkoły Szachowej Pierwszy Ruch, Szachista, trener i konsultant
Michał jest szachistą i instruktorem szachowym certyfikowanym przez Polski Związek Szachowy. Specjalizuje się w nauce strategicznego i logicznego myślenia metodami aktywnymi. Od 2012 roku prowadzi treningi i warsztaty szachowe, a do jego grona stałych klientów należy ponad 30 placówek edukacyjnych. W swojej karierze nauczył grać w szachy ponad 2000 uczniów. Michał współpracuje także z uczelniami wyższymi prowadząc wykłady otwarte i pracuje jako wykładowca na studiach podyplomowych – prowadzi zajęcia z wprowadzenia do gry w szachy dla studentów Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. 
Często dzieli się swoją wiedzą w programach edukacyjnych i informacyjnych. Jego eksperckie wypowiedzi pojawiają się m.in. na łamach:Wirtualnej Polski, Trojmiasto.pl, Dziennika Bałtyckiego czy też Gazety Wyborczej. Michał stworzył wspólnie z czołowym wydawnictwem edukacyjnym MAC kurs szkoleń szachowych dla nauczycieli. Artykuły Michała ukazują się na łamach czasopism branżowych, jest ekspertem w magazynie „Together”.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz