piątek, 9 grudnia 2016

Jolanta Lazar - warsztat: "Kosmiczne lekcje matematyki" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Kosmiczne lekcje matematyki
Prowadzący zajęcia: Jolanta Lazar
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum
Streszczenie zajęć: Na zajęciach zaprezentuję elementy scenariuszy zajęć integrujących wiedzę o Kosmosie i Matematykę. Przedstawię jak pokazuję uczniom, że matematyka w astronomii jest niezbędna i jak ucząc matematyki można zainteresować uczniów astronomią. Intrygujące pytania: „Jaki taniec tańczy Wenus?, „Dlaczego satelita nie spada na Ziemię?”, „Jaki kształt ma galaktyka?”, „Kiedy czarny smok pożera Słońce?” wzbudzają ciekawość nie tylko ucznia.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

Jolanta Lazar o sobie: Ukończyłam matematykę i informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem doświadczonym nauczycielem i doradcą metodycznym matematyki we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczę matematyki w Gimnazjum Nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu. Ponadto jestem edukatorem doskonalenia w zakresie technologii informacyjnej i komunikacyjnej, egzaminatorem OKE w zakresie egzaminu gimnazjalnego i maturalnego, ekspertem MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli, ekspertem ds. EWD, autorką, scenariuszy, poradników metodycznych i publikacji na Wrocławskim Portalu Matematycznym.

Zgłoś swój warsztat i uzyskaj zniżkę w opłacie