piątek, 9 grudnia 2016

Bernadetta Wójtowicz - warsztat: "GeoGebra dla początkujących" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: GeoGebra dla początkujących
Prowadzący zajęcia: Bernadetta Wójtowicz
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.
Streszczenie zajęć: Chciałabym zaprezentować uczestnikom warsztatów różne możliwości GeoGebry. Zaczniemy od konstrukcji geometrycznych, nawigowania po poszczególnych etapach konstrukcji, ale też zastosujemy suwaki do zmiany wartości parametrów funkcji. Użyjemy opcji pokaż/ukryj, aby wyświetlać w zależności od potrzeb np szczególne odcinki w czworokącie. Pokażę przekształcenia geometryczne oraz wykresy ciągów.

Forma zajęć: inną (opisać poniżej)
Czas trwania zajęć: 60 min

Bernadetta Wójtowicz o sobie: Jestem nauczycielką matematyki i informatyki w III LO w Krakowie. GeoGebrą zajmuję się od kilku lat, tworzę materiały na własne lekcje, publikuję na stronie GeoGebry, poza tym stworzyłam 4 kursy e-learningowe GeoGebry. Uważam, że na większości lekcji matematyki można zastosować elementy GeoGebry, np wizualizując przekształcenia wykresów funkcji, ale nie tylko. W GeoGebrze można "rysować po kratkach" jak w zeszycie, ale też zostawiać ślad.

Zgłoś swój warsztat i uzyskaj zniżkę w opłacie