środa, 16 grudnia 2015

Wykład na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Anna Cebulska

Czy kuchnia to dobre miejsce do nauczania matematyki?
Zdecydowanie tak!
Chciałybyśmy Państwu zaprezentować zajęcia polegające na wypiekaniu ciastek w kształcie figur geometrycznych, z których uczniowie układają mozaiki.

Jest to doskonała okazja do zaangażowania dzieci do wspólnego odkrywania zasad geometrii. Uczniowie w przyjemny sposób przyswajają nawet trudne twierdzenia dotyczące planimetrii.
Poziom nauczania: szkoła podstawowa, gimnazjum
Rodzaj zajęć: wykład
Czego dotyczą zajęcia: innowacje

Anna Cebulska o sobieJesteśmy studentkami na wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Naszą przyszłość wiążemy z dydaktyką matematyki. Jesteśmy w szczególności zainteresowane innowacyjnymi metodami nauczania. W związku z tym staramy się poszerzać naszą wiedzę i doświadczenie m.in. poprzez organizację warsztatów matematycznych w kuchni.