wtorek, 15 grudnia 2015

Grażyna Rygał - Matematyka przez zabawę.

Warsztaty na XXV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Warszawa, luty 2016

Grażyna Rygał
Warsztat: Matematyka przez zabawę.

Nauczanie matematyki na poziomie wczesnoszkolnym wymaga dobrej wiedzy matematycznej, ale też umiejętności wprowadzania pojęć matematycznych w przyjazny dla dziecka sposób.
Podczas zajęć poznamy ciekawe pomysły na uczenie matematyki poprzez zabawy.
Poznamy też metody rozwiązywania zadań tekstowych metodami zrozumiałymi dla dzieci.

Poziom nauczania: nauczanie wczesnoszkolne
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: ciekawy pomysł na lekcję

Grażyna Ryfał o sobiePracuję w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od kilku lat prowadzę zajęcia z metodyki matematyki dla studentów kierunku pedagogika. Prowadzę wiele zajęć z dziećmi i nauczycielami w zakresie rozwijania myślenia matematycznego i zaciekawiania matematyką. Sądzę, że nauczanie matematyki na pierwszym poziomie edukacji nie jest na dobrym poziomie i dlatego chcę poprowadzić warsztat .

Więcej na temat warsztatów zobacz tu: link