środa, 17 stycznia 2018

Urszula Wittchen - warsztat: "Nauczyciel ma głos - aparat głosowy w dobrej kondycji fizycznej"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Urszula Wittchen
Temat: "Nauczyciel ma głos - aparat głosowy w dobrej kondycji fizycznej"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Warsztat Otwarty

Czego dotyczą zajęcia: Głos jako narzędzie pracy nauczycieli wymaga szczególnej troski, a odpowiednie ćwiczenia, trochę cierpliwości i świadomość popełnianych błędów pozwoli nam na świadoma zmianę sposobu mówienia. Celem warsztatów jest kształtowanie nawyków prawidłowego korzystania z aparatu artykulacyjnego i oddechowego. Będziemy pracować nad ekspresją słowa: rytm i praca z tekstem, intonacja, siła głosu...

Urszula Wittchen o sobie – nauczyciel konsultant w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, specjalista edukacji wczesnoszkolnej, logopeda, autor i realizator wielu szkoleń dla nauczycieli