czwartek, 11 stycznia 2018

Maria Zdziech, Adrian Dudek - warsztat: "Programowanie od najmłodszych lat wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania"

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Maria Zdziech, Adrian Dudek
Temat: "Programowanie od najmłodszych lat wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania"
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: MAC EDUKACJA

Czego dotyczą zajęcia: W czerwcu 2016 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej, zapowiadając wprowadzenie nauki programowania do szkół, oficjalnie potwierdziło kluczowe znaczenie trzeciego języka świata również dla polskiej edukacji. Jako dostawca kompleksowych rozwiązań dla edukacji, doskonale rozumiemy, że programowanie jest tylko jednym z etapów rozwiązywania problemów za pomocą komputera.
Uczeń w najmłodszych klasach powinien bawić się programowaniem, a żeby nauka była skuteczna, powinien widzieć jego efekty. Dlatego wprowadzamy do polskiej oświaty jedynego robota z polskim oprogramowaniem. Robot Photon wdrażany jest wraz ze scenariuszami dostosowanymi do podstawy programowej według nowych wytycznych MEN. • Spraw, by lekcje były atrakcyjne i angażujące uczniów. Nauczaj kodowania i logicznego myślenia przez zabawę!
• Prowadź zajęcia w oparciu o specjalnie zaprojektowaną grę, pełną wyzwań, interakcji
z robotem – Photonem i minigier!
• Natychmiast obserwuj efekty pracy uczniów!

Maria Zdziech o sobie – Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister pedagogiki medialnej z informatyką) oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku „Pomoc psychologiczno-pedagogiczna i interwencja kryzysowa”.Od 7 lat zawodowo związana z edukacją, jako pedagog szkolny i wykładowca w szkołach policealnych dla dorosłych.
Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, psychologii i komunikacji niewerbalnej.
Z wykształcenia nauczyciel, z pasji- miłośniczka nowoczesnych technologii .
W Grupie MAC S.A. pełni rolę specjalisty ds. produktów w dziale Mac Technologie.


Adrian Dudek o sobie – /w przygotowaniu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz