czwartek, 4 stycznia 2018

Dariusz Kulma - wykład: "Sposób na maturę. Skuteczniej, lepiej, z sukcesem."

Warsztaty na XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Poznań, luty 2018

Prowadzący: Dariusz Kulma
Temat: "Sposób na maturę. Skuteczniej, lepiej, z sukcesem."
Rodzaj zajęć: wykład
Reprezentuje: ELITMAT

Czego dotyczą zajęcia: Warsztaty będą próbą odpowiedzi na pytanie, jak skuteczniej przygotować swoich uczniów do matury z matematyki, zwłaszcza w kontekście uczniów słabych.
Nie skupimy się tylko na matematyce, ale przede wszystkim na strategii przygotowań, na motywacji, wyznaczaniu celów czy skutecznym powtarzaniu, czyli takich elementach, które mogą usprawnić przygotowania do matury, zwiększyć zaangażowanie uczniów i polepszyć ich wyniki.

Dariusz Kulma o sobie – to nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem, który podejmuje wiele inicjatyw w zakresie edukacji, za które był wielokrotnie nagradzany, w tym m.in. tytułem Nauczyciel Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN. Wieloletnie doświadczenia zbierane w pracy z młodzieżą zaowocowały opracowaniem autorskiego systemu nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi interaktywnych i opartego na podstawach psychologii poznawczej. Dariusz Kulma jest autorem kilku projektów edukacyjnych, takich jak „Matematyka Innego Wymiaru” i „Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży”, wcześniej znane pod nazwą „Kwadratura Koła” oraz „E-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”. Jest propagatorem idei przyjaznej matematyki, która znalazła odzwierciedlenie m.in. w zbiorach zadań konkursowych z serii „Kwadratolandia”, w których najmłodszych uczniów przez zawiłości matematyczne przeprowadzają stworzeni przez niego bajkowi bohaterowie prosto z krainy Kwadratolandii. Jest również autorem serii książek dla maturzystów „Jak zdać maturę z matematyki?”, a dodatkowo prowadzi portal i fanpage dla maturzystów pod taką samą nazwą, prowadząc wsparcie dla maturzystów w całym kraju.
Prywatnie pan Dariusz jest także muzykiem, a jego wielką pasją, oprócz skoków narciarskich, są góry :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz