wtorek, 6 grudnia 2016

Małgorzata Zbińkowska i Alina Przychoda = warsztat:"Zobaczę-dotknę-wiem i umiem" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Zobaczę-dotknę-wiem i umiem
Prowadzący zajęcia: Małgorzata Zbińkowska i Alina Przychoda
Grupa odbiorców: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna
Streszczenie zajęć: Na zajęciach przedstawimy gotowe materiały (scenariusze, zadania, aplety zebrane w GeoGebrabook), które powstały w trakcie realizacji projektu „Zobaczę-dotknę-wiem i umiem”. Projekt przeznaczony był dla uczniów gimnazjum. Przeszli oni cykl zajęć z wykorzystaniem programu GeoGebra, pracowali z „kartką papieru”- origami matematyczne oraz z klockami RECO. Połączenie działań TI, wykonywanie konstrukcji przez „zaginanie kartek papieru”, budowanie brył o zadanych własnościach aktywizowało uczniów prowokowało do eksperymentowania i odkrywania. Podzielimy się swoimi obserwacjami.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Małgorzata Zbińkowska o sobie: Jestem nauczycielką matematyki w LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie, członkiem SNM, aktywnie działam w Warszawskim Centrum GeoGebry.