wtorek, 20 grudnia 2016

Elżbieta Paluczek - warsztat: "Matematyka w terenie czyli math- geocaching".

Tytuł warsztatów: Matematyka w terenie czyli math- geocaching
Prowadzący zajęcia: Elżbieta Paluczek
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: GeocachING to międzynarodowa zabawa w szukanie "skarbów" chowanych przez innych w terenie. "Skarby" to różnej wielkości pojemniki, zawierające logbook, do wpisywania obecności kolejnych znalazłem oraz różne przedmioty- niespodzianki, które można wymienić lub przenieść do innej skrzynki. Odnalezienie skrzynki polega na zlokalizowanie jej przy pomocy adresu GPS oraz wskazówek opublikowanych na stronach www.geocaching.pl.
W naszej zabawie wykorzystujemy skrzynki typu multicache lub quiz, których odnalezienie wymaga od geokeszera rozwiązania konkretnego zadania, które ma charakter matematyczny.
Forma zajęć: inną (opisać poniżej).
Czas trwania zajęć: 60 min.

Elżbieta Paluczek o sobie: Jestem emerytowanym nauczycielem matematyki, który rozpoczął swoją pracę w 1980 roku w Poznaniu. Większość moich doświadczeń dotyczy pracy w zespole szkół gminnych ( szkoła podstawowa, później gimnazjum) na stanowisku nauczyciela matematyki oraz dyrektora szkoły. Zrealizowałam wiele projektów edukacyjnych łączących matematykę z innymi przedmiotami. Ostatnio pracuję w szkole niepublicznej ucząc matematyki w gimnazjum i liceum. W tym roku zrealizowałam projekt " Daj się uwieść matematyce, czyli Ekos-Math-Geocaching" w ramach programu mBanku MPotęga, który chciałabym zaprezentować na konferencji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz