piątek, 9 grudnia 2016

Krzysztof Mostowski - warsztat: "Liczenie w pamięci z kalkulatorem w ręku" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Liczenie w pamięci z kalkulatorem w ręku
Prowadzący zajęcia: Krzysztof Mostowski
Grupa odbiorców: edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne.
Streszczenie zajęć: Jak działa Twój kalkulator, co można policzyć używając prostego kalkulatora? Kalkulator to tylko proteza, która nic nie zrobi za nas, nawet nie policzy 2 + 2 * 2 , a znak "=" działa dziwnie. Poznanie możliwości potężnego kalkulatora czterodziałoniowego, dopuszczonego do Egzaminu Maturalnego, liczącego granice ciągów rekurencyjnych i pokazującego rozwiązania równań kwadratowych. Liczymy w głowie z kalkulatorem w ręku. Od nauczania wczesnoszkolnego do matury.

Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min]

Krzysztof Mostowski o sobie: dydaktyk matematyki, współtwórca Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, autor i współautor podręczników do nauczania matematyki, w SNM od zawsze.

Zgłoś swój warsztat i uzyskaj zniżkę w opłacie