wtorek, 29 listopada 2022

Karol Sieńkowski - "Gry Inków wsparciem w edukacji matematycznej"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Karol Sieńkowski

Temat: "Gry Inków wsparciem w edukacji matematycznej"

Czego dotyczą zajęcia: Podczas warsztatów zostanie omówiona Yupana - liczydło Inków. Zaprezentowane zostaną dwie gry edukacyjne. Spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytania: Czy yupana może wspomóc i w jakim zakresie oswajanie dzieci z liczbami? Czy yupana może wesprzeć dzieci z trudnościami w nauce w odkrywaniu zależności między liczbami i w rachowaniu? Czy zabawa yupaną może stać się stałym elementem zajęć matematycznych w edukacji wczesnoszkolnej? Czy yupana może znaleźć zastosowanie w klasach 4-6 szkoły podstawowej?
Karol Sieńkowski
 o sobie – Jestem nauczycielem matematyki. Szukam inspiracji edukacyjnych w różnych kulturach. Jestem egzaminatorem i nauczycielem Soroban Foundation of Japan oraz Asociacion Yupanki w Peru.