środa, 30 listopada 2022

Jolanta Adamczyk - "Wykorzystanie metod edukacji wczesnoszkolnej na zajęciach wyrównawczych w klasie 4"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Jolanta Adamczyk

Temat: "Wykorzystanie metod edukacji wczesnoszkolnej na zajęciach wyrównawczych w klasie 4"

Czego dotyczą zajęcia: W trakcie warsztatów przekażę Wam garść sprawdzonych, własnych pomysłów oraz kilka ciekawych pomocy do wykorzystania w codziennej pracy. Podzielę się doświadczeniem i przemyśleniami związanymi z pracą z uczniami klasy czwartej, mającymi problemy z uczeniem się matematyki. Pokażę, w jaki sposób staramy się pokonać trudności rozwijając jednocześnie kompetencje matematyczne. Wspólnie zastanowimy się: Co zrobić, aby uczeń polubił matematykę i chętnie się jej uczył?
Jolanta Adamczyk o sobie – Jestem nauczycielką, autorką wielu projektów i programów realizowanych w kraju i za granicą. Na Facebooku mam swój fanpage EduiGRAszki gdzie zamieszczam autorskie materiały. Prowadzę również zajęcia dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Za kluczowe w swojej pracy uważam dbanie o zgodność procesu uczenia się z rozwojem umysłowym i emocjonalnym uczniów. Z powodzeniem podczas zajęć stosuję różnego rodzaju zabawy i gry. W mojej opinii są one doskonałym przewodnikiem dla dzieci w ich edukacyjnej wędrówce po świecie matematyki.