czwartek, 4 lutego 2016

Elżbieta Piotrowska - Gromniak – "Pomorski Festiwal :Pociąg do matematyki".

Elżbieta Piotrowska - Gromniak – absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu
Jagiellońskiego w Krakowie oraz Master of Business Administration w Akademii im. Leona
Koźmińskiego w Warszawie.

Założycielka i prezes Stowarzyszenia ”Rodzice w Edukacji” i liderka środowisk  rodzicielskich w Polsce. Członkini Zespołu ds. Strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej i Członkini Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia  Rodziców (EPA).  Współpracuje z Komisją Europejską w celu wzmocnienia roli rodziców w edukacji.

Pomysłodawczyni  i organizatorka cyklu pierwszych konferencji i warsztatów dla rodziców - SZKOŁA PARTNERSKA/ IV edycje w tym dwie międzynarodowe/ ,współtwórczyni WARSZAWSKIEGO FORUM RODZICÓW I RAD RODZICÓW /IX edycji/ we współpracy z m.st. Warszawa oraz programu: „doWIADÓWKI- czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o szkole, a boicie się zapytać” realizowanym we współpracy z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Wraz z zespołem prowadzi stronę internetową dla rodziców: www.rodzicewedukacji.pl
Autorka artykułów i materiałów szkoleniowych dla rodziców, propagatorka  idei partnerstwa
w edukacji i uspołecznienia polskiej szkoły. Współtwórczyni programów i warsztatów dla
rodziców i nauczycieli  z zakresu budowania współpracy i partnerskich relacji w środowisku
szkolnym oraz demokratyzacji polskiej szkoły.
Współtwórczyni Partnerstwa Edukacja na NOWO, którego celem jest wypracowanie nowatorskiego modelu edukacji w oparciu o współczesną wiedzę psychologiczną, pedagogiczną i neurobiologiczną z optymalnym i spersonalizowanym wykorzystaniem TIK.

Współzałożycielka Fundacji „Edukacja dla przyszłości” udostępniającej polskim uczniom zasoby amerykańskiej Khan Academy w polskiej wersji językowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz