czwartek, 16 grudnia 2021

Marzena Wierzchowska, Tomasz Wierzchowski - "Jak "wkręcić" ucznia w matematykę?" - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Marzena Wierzchowska, Tomasz Wierzchowski
Reprezentują: Koło Pomorskie SNM
Temat: "Jak "wkręcić" ucznia w matematykę?"

Czego dotyczą zajęcia: W szkole mamy uczniów z pokolenia iGEN (urodzeni w latach1995-2012). Wszyscy są zmotywowani, ale każdy motywuje się inaczej. Podczas warsztatów pokażemy sprawdzone przez nas metody aktywizujące uczniów na lekcjach matematyki: sposoby rozpoczynania lekcji, matematyczna jenga, kolorowanki matematyczne, praca z uczniem o specjalnych potrzebach i inne...Liczymy również na ciekawe pomysły uczestników warsztatów oraz wymianę doświadczeń i materiałów.
Marzena Wierzchowska o sobie – Doradca Metodyczny PODN w Kętrzynie Nauczyciel Matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie, Współorganizator Matury z Matematyki w RMF FM od roku 2013 Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Egzaminator Egzaminu Maturalnego z Matematyki Moje pasje to: podróże, film, góry. Lubię uczyć matematyki i piec ciasta.

Tomasz Wierzchowski o sobieDoradca Metodyczny PODN w Giżycku, Nauczyciel Matematyki w Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie, Organizator Matury z Matematyki w RMF FM od roku 2013. Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Egzaminator Egzaminu Maturalnego z Matematyki. Moje pasje to piłka nożna, góry, matematyka i podróże.