wtorek, 21 grudnia 2021

István LÉNÁRT - "Czy można nauczyć się dodawać i mnożyć korzystając z geometrii? - warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych i szkół średnich" - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: István LÉNÁRT
Temat: "Czy można nauczyć się dodawać i mnożyć korzystając z geometrii? - warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych i szkół średnich"

Czego dotyczą zajęcia: Czasami ćwiczenia z zakresu wykonywania działań arytmetycznych wydają się uczniom nudne. Są one jednak niezbędne w nauce matematyki, ponieważ umiejętność sprawnego liczenia jest bardzo ważna w wielu dziedzinach życia. Podczas zajęć połączymy wykonywanie operacji arytmetycznych z eksperymentami geometrycznymi. Metodę tę można zastosować z odpowiednimi modyfikacjami dla uczniów z różnych grup wiekowych. Starszych uczniów może również zainteresować fakt, że system kartezjański nie jest jedynym sposobem na połączenie geometrii i arytmetyki.
István LÉNÁRT o sobie – emerytowany, ale nadal aktywny wykładowca matematyki dla przyszłych nauczycieli od przedszkola do liceum na Uniwersytecie Eötvös Loránd w Budapeszcie, Węgry. Zainteresowania: edukacja matematyczna, pomoce dydaktyczne, badania matematyczne w geometrii i teorii liczb.