poniedziałek, 21 stycznia 2019

Małgorzata Rabenda, Krzysztof Chojecki - warsztat: "Bujanie w chmurach"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Małgorzata Rabenda, Krzysztof Chojecki
Temat: "Bujanie w chmurach"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Czy nowoczesne technologie mogą być sprzymierzeńcem nauczyciela? Jak wykorzystać chmurę cyfrową w edukacji? Jak uczy się mózg? Na te i inne pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas praktycznego warsztatu w pracowni komputerowej. Uczestnicy poznają edukacyjne wykorzystanie chmury cyfrowej, utworzą quizy i samosprawdzające się testy w bezpłatnych aplikacjach, przygotują gry i zakodują zadania. Dobra zabawa gwarantowana. Nie musisz być mistrzem komputera, to warsztaty dla każdego!
Małgorzata Rabenda o sobie – nauczyciel, trener, coach i przywódca w jednym. Na co dzień Dyrektor Szkoły podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku. W swojej pracy stosuje nieszablonowe rozwiązania, które sprawiają, że szkoła nie jest nudna, a nauka zmienia się w przygodę. W Fundacji Katalyst Education zajmuje się konsultacją merytoryczną filmów na kanale www.pistacja.tv . Jest autorką wielu projektów edukacyjnych, programów szkoleniowych oraz artykułów z zakresu dydaktyki i zarządzania. Na sali szkoleniowej czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Czas wolny spędza podróżując po świecie. Członek grupy Superbelfrzy RP oraz MIE Expert, właścicielka strony www.progres4u.pl

Krzysztof Chojecki o sobie – magister inżynier matematyki finansowej Politechniki Gdańskiej. Zawsze gotowy i chętny do dzielenia się wiedzą. Porzucił obiecującą karierę bankową na rzecz pomocy innym w nauce matematyki. Autor popularnego kanału na YouTube "Krzysztof Chojecki - nauczyciel matematyki" (25 000 subskrypcji, 4,2 mln wyświetleń). Pomysłodawca i współtwórca projektu edukacyjnego "pistacja matematyka" (www.pistacja.tv) opartego na krótkich filmach skrojonych na miarę nowej podstawy programowej. Współtwórca projektu "Lekcje z Legią" adresowanego do dzieci i młodzieży (podczas zajęć odbywających się na stadionie Legii Warszawa uczestnicy rozwijają umiejętności rozumowania matematycznego poprzez doświadczanie zastosowania matematyki w piłki nożnej). Autor artykułów o matematyce do czasopisma "Victor". Jeden z najbardziej innowacyjnych nauczycieli na świecie w roku akademickim 2018/2019 według Microsoft. Trener i szkoleniowiec nauczycieli w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w edukacji, którymi się pasjonuje. Specjalista do spraw edukacji w fundacji Katalyst Education.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz