środa, 23 stycznia 2019

Caroline Ainslie - warsztat: "Fraktale i rekordy Guinnessa"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Caroline Ainslie
Temat: "Fraktale i rekordy Guinnessa"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Zajmiemy się sposobami tworzenia fraktali, które przyciągają wielu uczniów do matematyki, umożliwiają odkrywanie matematyki w różnych przedmiotach. Przy okazji zobaczymy, jak tysiące młodych ludzi zwabionych przez światowe rekordy Guinnessa zanurzają się w matematyce. I Ty możesz podobne wydarzenia mieć na lekcjach w swojej szkole.
Co roku organizowane są globalne lekcje matematyki polegające m.in. na budowaniu gigantycznych fraktali. W tych szalonych wyczynach jest metoda! Poznaj ją.

Caroline Ainslie o sobie – Wielokrotna zdobywczyni rekordów Guinessa, twórczyni Balonowej Matematyki, Caroline „Bubblz” Ainslie, znana u nas jako Klown Banieczka, wyzwala u dzieci radość poznawania i zajmowania się matematyką. Używa do tego mnóstwa balonów, ekscytujących form mydlanych baniek i... śmiechu. Publiczność, niezależnie od wieku, używając rekwizytów pokaźnych rozmiarów ćwiczy (a nawet tego nie zauważa) swoje umiejętności matematyczne, angażuje się w matematyczne zagadki i aktywności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz