poniedziałek, 22 grudnia 2014

Gwiazdy, gwiazdki i nie tylko - origami i projekty

Warsztaty na XXIV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
Zakopane (Kościelisko), luty 2015

Teresa Cetera i Barbara Pfutzner
Mieszkamy: jedna w Białymstoku, druga w Gliwicach. Mamy wykształcenie matematyczne oraz inżynierskie (architektura) oraz mechanika i kształcenie na odległość i in. Posiadamy wiele umiejętności przydatnych w pracy i w życiu, nie tylko umiejętność tworzenia brył i innych modeli origami. :­)
Wykorzystujemy powiązania z różnych dziedzin wiedzy w pracy z uczniami na wszystkich poziomach oraz oraz dorosłymi: studentami i nauczycielami matematyki. Współpraca jest dla nas bardzo ważna, dlatego dzielimy się doświadczeniami w zakresie nauczania matematyki, wykorzystania origami, zastosowań matematyki w życiu uczestnicząc i prowadząc zajęcia podczas konferencji i plenerów (polskich, np. SNM i zagranicznych, np. Bridges).
Podczas konferencji w Zakopanem ­ Kościelisku:
poprowadzimy warsztaty z wykorzystaniem origami w nauczaniu matematyki, realizacji projektów, spróbujemy wraz z uczestnikami znaleźć sposoby na motywowanie uczniów do pracy,
zapraszamy do Pracowni Origami i Matematyki, gdzie każdy ma szanse znaleźć dla siebie taki rodzaj aktywności, który mu odpowiada i składać tyle origami, ile sobie życzy. :­)

Poziom nauczania: szkoła podstawowa, gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: praca z uczniem zdolnym, praca z uczniem słabym, gry dydaktyczne

 Więcej informacji o konferencji w Kościelisku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz