czwartek, 2 lutego 2017

Małgorzata Rabenda i Maria Mędrzycka - warsztat: "Pistacja - czym skorupka za młodu nasiąknie" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Pistacja - czym skorupka za młodu nasiąknie
Prowadzący zajęcia: Małgorzata Rabenda i Maria Mędrzycka
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa.
Streszczenie zajęć: Zapraszamy na warsztaty poświęcone podstawom matematyki - jak przekazać je w łatwej i przyjaznej formie wykorzystując do tego TIK. Czyli jak działa kanał pi-stacja - inna forma podręcznika i asystent nauczyciela.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Małgorzata Rabenda o sobie: Nauczycielka matematyki i informatyki, a także dyrektor szkoły z dyplomem z zarządzania placówkami edukacyjnymi. Terapeuta pedagogiczny oraz ekspert ds. rozwoju zawodowego nauczycieli. Szkoleniowiec i moderator przy wielu projektach edukacyjnych, liderka i protagonistka szkoleń dla nauczycieli we własnej szkole. Autorka innowacyjnych metod i planów nauczania dla szkoły podstawowej. Inspirują ją nowe technologie i filozofia przyjaznego nauczania bez ocen. Przeprowadziła wiele szkoleń dla nauczycieli z wykorzystania nowych technologii w edukacji, tworzenia planów nauczania, a także efektywnych metod dydaktycznych w matematyce. Zawsze ciekawa świata, w wolnych chwilach uprawia wspinaczkę górską i podróżuje po świecie odkrywając sekrety innych kultur.

Maria Mędrzycka o sobie: Od 15 lat Maria uczy matematyki w jednym z warszawskich gimnazjów. Znana ze swoich nietuzinkowych metod, specjalizuje się w pracy z uczniami zdolnymi. Pośród jej wychowanków jest wielu laureatów konkursów i olimpiad matematycznych. Autorka wielu materiałów metodycznych z zakresu nauczania matematyki. Jej książka “Dlaczego?” pomaga uczniom zrozumieć, jak przeprowadzać dowody twierdzeń matematycznych. Opracowywała zestawy zadań przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego, jest także współautorką ćwiczeń do matematyki, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Nowa Era. Zawsze chętna do dzielenia się nowatorskimi metodami nauczania i miłością do matematyki, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz