środa, 1 lutego 2017

Bożena Chruściel - warsztat: "Płaskie i przestrzenne. Jak kształtować wyobraźnię geometryczną?" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Płaskie i przestrzenne. Jak kształtować wyobraźnię geometryczną?
Prowadzący zajęcia: Bożena Chruściel
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum
Streszczenie zajęć: Zajęcia ze znakiem jakości Matematyki z plusem.Geometria w szkole często ograniczana jest wyłącznie do obliczania długości odcinków, kątów, obwodów, pól i objętości. Tymczasem są takie umiejętności, bez których żaden rozwój w uczeniu się geometrii nie jest możliwy, także rozwój w zakresie obliczeń geometrycznych. Są związane właśnie z wyobraźnią geometryczną: dostrzeganie własności figur, wyobrażanie sobie, jak zmienią się figury i ich położenie po pewnych przekształceniach, a także podstawowa umiejętność sporządzania rysunków figur płaskich i przestrzennych. Szkolenie poświęcone jest metodom, które pozwalają kształcić te umiejętności.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min