środa, 10 grudnia 2014

Archipelag Matematyki

Warsztat i wykład na XXIV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
Zakopane (Kościelisko), luty 2015

Dr Barbara Roszkowska-Lech
Archipelag Matematyki metoda poznawania i uczenia się matematyki - Prezentacja metody uczenia sie i nauczania matematyki opracowanej w ramach projektu "Archipelag Matematyki".
Poziom nauczania: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna
Rodzaj zajęć: wykład
Czego dotyczą zajęcia: Technologia informacyjna, Inne

Archipelag Matematyki-prezentacja materiałów multimedialnych - Wybór materiałów multimedialnych przygotowanych w ramach projektu Archipelag Matematyki.
Poziom nauczania: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna
Rodzaj zajęć: inna forma
Czego dotyczą zajęcia: Technologia informacyjna, ciekawy pomysł na lekcję

Archipelag Matematyki-propozycja zajęć z uczniami - W trakcie warsztatów zaprezentujemy propozycje przeprowadzenia zajęc z uczniami z wykorzystaniem materiałów z Archipelagu Matematyki.
Poziom nauczania: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: Technologia informacyjna

Dr Barbara Roszkowska-Lech. Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych   Politechnika Warszawska
Od wielu lat zaangażowana w popularyzację matematyki i pracę z uczniami uzdolnionymi matematycznie. Pomysłodawca, współtwórca, współorganizator i wykładowca  MiNI Akademii Matematyki - cyklu zajęć wykładów i warsztatów dla uczniów szkól warszawskich, pełnomocnik Dziekana wydziału MiNI ds. kontaktów ze szkołami.  Członek zarządu Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej i zarządu Warszawskiego Oddziału PTM,  członek Komitetu Głównego  Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
Zajmuje się organizacją  MiNI Festiwalu Nauki w ramach Warszawskiego Festiwalu Nauki. Przygotowała i wygłosiła kilkadziesiąt wykładów popularyzujących matematykę w szkołach oraz w ramach Uniwersytetu Dzieci, PWJunior, projektów „Mazowieckie Talenty”,  „Szukając Einsteina-Akademia Umysłów ścisłych”, Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadziła seminaria olimpijskie dla  nauczycieli oraz  warsztaty „Odkrywamy Matematykę”.
W projekcie Archipelag Matematyki  metodyk i  specjalista ds. kontaktów ze szkołami.

 Więcej informacji o konferencji w Kościelisku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz