niedziela, 28 grudnia 2014

O ciągach i procentach inaczej …

Warsztaty na XXIV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
Zakopane (Kościelisko), luty 2015

Maria Legutko. Któż by nie chciał mieć własnego „m” rozpoczynając dorosłe życie? Wspólnie na warsztatach, w grupach, spróbujemy rozwiązać problem: ile kosztuje nisko oprocentowany kredyt hipoteczny (tylko 4% w skali roku). Czy trzeba zaryzykować? Warto zadziwić uczniów i zapoznać z oprocentowaniem rzeczywistym. Propozycja na lekcje w gimnazjum a już na pewno w liceum.
Własny kalkulator(ek) ułatwi rachunki, dobrze go przynieść, jeden na grupę będzie zapewniony.

Poziom nauczania: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna
Rodzaj zajęć: warsztat
Czego dotyczą zajęcia: ciekawy pomysł na lekcję

Maria Legutko o sobie. W SNM od początku (1991) cenię warsztaty jako formę wymiany doświadczeń w uczeniu się i ulepszaniu nauczania matematyki, w gronie osób żywo tym zainteresowanych. Na tegorocznych warsztatach postaram się pokazać, że możemy uczniów przekonywać do tego, że matematyka może pomóc w podejmowaniu ważnych decyzji w życiu.
Pracowałam w Katedrze Dydaktyki Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Więcej informacji o konferencji w Kościelisku

1 komentarz:

1. Warto taki warsztat zobaczyć. Warsztaty Pani dr Legutko zawsze są interesujące.
    Polecam, Artur

OdpowiedzUsuń