poniedziałek, 1 grudnia 2014

Matematyczne czasoumilacze

Warsztaty na XXIV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
Zakopane (Kościelisko), luty 2015

Patrycja Sobczyńska, Anna Załęcka, Mateusz Weiss. Matematyczne czasoumilacze to warsztaty, na których pokażemy matematykę w zuepłnie innym świetle, nie jako suchą teorię ale jako zabawę, dla której znajdziemy zawsze wolny czas nie tylko w domu ale i w szkole na lekcjach. Będziemy starac się wspólnymi siłami przybliżyć szyfrowanie oraz pomożemy rozwijać wyobraźnię matematyczną przy pomocy tangramów i układanek. Tak więc ZNAJDŹCIE CZAS na matematyczne czasoumilacze.

Poziom nauczania: Szkoła podstawowa
Rodzaj zajęć: warsztaty (x3)
Czego dotyczą zajęcia: Gry dydaktyczne, Ciekawy pomysł na lekcję

Prowadzący o sobie: Jesteśmy studentami 3 roku Matematyki na Wydziale Matematyczno – Przyrodniczym Szkoła Nauk Ścisłych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Oprócz studiowania matematyki skończyliśmy kurs pedagogiczny. Jesteśmy członkami studenckiego koła SNM AlfaBeta. Lubimy pomagać innym w nauce matematyki a także zachęcać do zdobywania wiedzy matematycznej, dlatego braliśmy udział w Piknikach Naukowych, Festiwalach, a także prowadziliśmy zajęcia w szkołach min. w Zielonce i Leszczydole. Sprawia nam radość jeśli możemy przekazywać swoją wiedzę innym a także pokazywać, że matematyka to nie tylko nauka ale także zabawa. W przyszłości myślimy o byciu nauczycielami matematyki.

Więcej informacji o konferencji w Kościelisku