środa, 1 października 2014

Wieczór z coachem w Kościelisku

Pierwszego dnia konferencji, w piątkowy wieczór 13 lutego, zapraszamy was na "Wieczór z coachem". Spotkanie poprowadzi nasza koleżanka, dyplomowany coach i nauczycielka matematyki, członek SNM - Marzena Bugiel.

Spotkanie odbędzie się w Ośrodku WDW, w sali kinowej, po kolacji. Poniżej krótka informacja o coachingu.

Czym jest coaching?  

Prościej powiedzieć, czym nie jest. Nie jest terapią, doradztwem, konsultingiem, ani też żadną formą leczenia.  Nie ma trafnego polskiego odpowiednika. Z jednej strony kojarzy się ze szkoleniem sportowców, z drugiej - z zarabianiem pieniędzy w biznesie. Jest to proces pomagania ludziom i zespołom ludzi w realizacji szczytowych osiągnięć. Polega na aktywizowaniu mocnych stron ludzi (tzw. wewnętrznych zasobów), pomocy w przekraczaniu osobistych barier i ograniczeń pojawiających się  na drodze do optimum swojego funkcjonowania  oraz ułatwianiu im bardziej efektywnego współdziałania w zespole. Coaching dąży do osiągnięcia konstruktywnej zmiany, skupiając się na definiowaniu i osiąganiu konkretnych celów.
Wprowadzenie do szkoły coachingu, nowoczesnego narzędzia o charakterze interwencyjnym, który do tej pory stosowany był przede wszystkim w świecie biznesu w połączeniu z nowoczesnymi technologiami może być bardzo skuteczną metodą.
Odkryj swoje cele, motywy i zdobądź to co chcesz
Jeśli chcesz doświadczyć odrobiny zmiany,
jeżeli jesteś otwarty i chcesz doświadczyć coachingu,
jeżeli masz wrażenie, że czas przemija, a Ty czasem stoisz w miejscu,
jeśli masz pomysł, ale zdarza się że boisz się wcielić go w życie,
jeśli masz przekonanie, że sukces jest zarezerwowany dla innych,
jeśli myślisz, że nic ekscytującego już Cię nie spotka,
to wieczorne spotkanie z coachingiem jest dla Ciebie!
Dowiesz się na nich jak posłuchać swego „ja”, jak odkryć swe schowane pragnienia, jak odkryć swoją wewnętrzną siłę i na nowo uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Zrozumiesz, że jesteś osobą wystarczająco silną, mądrą i odważną osobą, by osiągać wszystko co tylko chcesz.
CO ZYSKASZ      
             Poznasz siłę pytań
             Poznasz efektywne metody coachingowe
             Uświadomisz sobie siłę własnego umysłu
             Przećwiczysz skuteczne techniki kształtowania swojego stanu umysłowego i emocjonalnego
             Nauczysz się jak stopniować emocje i wykorzystywać wybiórczy układ aktywacji
             Rozwiniesz swoje skrzydła
Spotkanie ma charakter warsztatowy, w którym nacisk będzie położony na praktykę. Oznacza to, że uczestnicy dostają do ręki gotowe narzędzia pracy, które będą mogli wykorzystać już następnego dnia.

Jestem nauczycielem dyplomowanym matematyki i fizyki w gimnazjum oraz konsultantem, coachem w Regionalnym Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej  „WOM” w Rybniku. Przez wiele lat pełniłam obowiązki nauczyciela- doradcy metodycznego matematyki później koordynatora matematyki gminy Racibórz. Prowadziłam różnorodne szkolenia dla Ośrodków doskonalenia, wydawnictw edukacyjnych i innych instytucji. Mam w dorobku przeszło 500 godzin szkoleniowych, 200 godzin coachingu.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Śląskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Delta” oraz grupy Superbelfrzy RP. Posiadam w swoim dorobku własny program autorski zatwierdzony do użytku szkolnego przez MEN (DKW –4014 – 223 / 99). Wielokrotnie współorganizowałam różne konkursy nie tylko matematyczne na terenie powiatu raciborskiego i rybnickiego. Jestem doświadczonym trenerem kadry pedagogicznej od ponad 15 lat. Prowadzę m.in. autorskie warsztaty „Nauczyciel –animator – trener – coach”. Wdrażam kulturę coachingową w oświacie. Prywatnie matka dwóch dorastających córek. Z pasji śpiewam w Rybnickim Chórze Kameralnym „Autograph”.

Serdecznie zapraszam
Marzena Bugiel
dyplomowany coach

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz