wtorek, 14 października 2014

Dwaj Panowie od matematyki przedstawiają...

Wykład i warsztaty na XXIV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.
Zakopane, luty 2015

Tomasz Masłowski X LO Toruń, Piotr Nodzyński ZS UMK GiLA Toruń

Wykład
Modelowanie matematyczne na różnych poziomach edukacji.
Przedstawiamy różne przykłady modelowania od przedszkola do Kościeliska.Warsztat
Sprawdzian szóstoklasisty z matematyki – Nowe rodzaje zadań z matematyki zgodne z formułą obowiązującą od roku 2015.
Na sprawdzianie w klasie VI szkoły podstawowej z matematyki pojawią po raz pierwszy nowe formy zadań  i istotne będzie stosowanie różnych strategii ich rozwiązywania.
I trochę o tym wszystkim na warsztatach.

Warsztat
Zakopane w mózgu. 
Odkopywanie tego co ukryte jest w mózgu.

Warsztat
Modelowanie maturalne.
O modelach różnych modeli probabilistycznych i nie tylko . . . 

Opisy ich warsztatów są zwykle krótkie i nie planują ich rozwijać, ale uczestnicy konferencji SNM wiedzą, że na ich zajęciach trudno znaleźć wolne miejsca.

Tomasz Masłowki o sobie
Naczyciel, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku (weryfikator Zespołu Egzaminatorów na egzaminie maturalnym). Posiadam doświadczenie w pracy nauczyciela matematyki na poziomie gimnazjum i liceum. Kilka publikacji w czasopismach matematycznych. Kurs dla kierowniczej kadry oświatowej. Obecnie wicedyrektor ds. dydaktycznych w Zespole Szkół nr 10 im. Stefana Banacha w  Toruniu. Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Autor i współautor wielu książek do nauczania matematyki na poziomie gimnazjum i liceum. Jeden z współorganizatorów konkursu wojewódzkiego im. Stefana Banacha na poziomie liceum w województwie kujawsko – pomorskim.


Piotr Nodzyński o sobie
Nauczyciel, egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku (Przewodniczący Zespołu Egzaminatorów na egzaminie gimnazjalnym i sprawdzianie oraz EPS na egzaminie maturalnym), doświadczenie w pracy na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Kilka publikacji w czasopismach matematycznych. Autor i współautor wielu książek do nauczania matematyki na poziomie szkoły podstawowej , gimnazjum i liceum. Ukończone studia podyplomowe z nauczania matematyki z informatyką w roku 1986 na UMK w Toruniu. Wieloletni doradca metodyczny na poziomie gimnazjum
i szkoły podstawowej w KP CEN w Toruniu oraz TODiDN w Toruniu. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu. Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członek Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, członek Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Właściciel Wydawnictwa „Aksjomat” specjalizującego się w wydawaniu książek z matematyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz