czwartek, 11 października 2018

Właśnie eksplodował Międzynarodowy Tydzień Matematyki

Do środy, 17 października, będziemy wspólnie bawić się niezwykłymi zadaniami i zagadkami. Bo matematyka to przygoda – żywa i pełna niespodzianek. Wystarczy tylko oderwać się od jej sztampowej wersji, często serwowanej w szkołach. Jednak nie we wszystkich, bo Polska aż kipi od pomysłowych nauczycieli, którzy na stronie www.tydzienmatematyki.pl dzielą się z Wami swoimi ulubionymi projektami matematycznymi. Polecamy je nauczycielom, uczniom i każdemu, kto dotąd uważał, że matematyka i zabawa się wykluczają.

- Zapraszamy kreatywnych edukatorów, by przysyłali nam propozycje swoich „patentów na matematykę” - zachęca Lech Mankiewicz. - Będziemy dodawali je do strony, by jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać. Dzięki nim nauczyciele mogą prowadzić ciekawsze lekcje, a uczniowie mogą bawić się matematyką nie oglądając się na nauczycieli – przekonuje prezes fundacji Edukacja dla Przyszłości.

Partnerem projektu jest Fundacja AVIVA.

Więcej informacji na stronie projektu ->
Lech Mankiewicz
mail: fundacja@edukacjaprzyszlosci.pl