środa, 20 listopada 2019

JOANNA WÓJCICKA - warsztat: Mnożę i dzielę, sprawnie liczę. Pomoc dziecku z trudnościami w uczeniu się matematyki

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: JOANNA WÓJCICKA
Temat: Mnożę i dzielę, sprawnie liczę. Pomoc dziecku z trudnościami w uczeniu się matematyki
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia:
Celem szkolenia jest zapoznanie nauczycieli z praktycznymi metodami pracy z uczniem z trudnościami w uczeniu się matematyki. Ćwiczenia, gry i zabawy dydaktyczne rozwijające umiejętności matematyczne w zakresie :
- kształtowania pojęcia liczby
- sprawnego dodawania i odejmowania
- mnożenia i dzielenia
- rozwiązywania zadań z treścią

Joanna Wójcicka o sobie – pedagog i specjalista w zakresie diagnozy i terapii dzieci i młodzieży z trudnościami w uczeniu się matematyki, edukator. Założyciel Arkana Centrum Wspierania Edukacji i Rozwoju oraz terapeuta w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 1 w Łodzi.Prowadzi szkolenia dla nauczycieli, słuchaczy studiów podyplomowych oraz studentów z zakresu diagnozy i terapii trudności matematycznych. Współautorka gier edukacyjnych „Matematyczne rozgrywki”, „Mnożę i dzielę” wyd. Annał oraz publikacji „Polubić matematykę” wyd. AHE.