czwartek, 21 listopada 2019

Blanka Plata, Maria Lerska - warsztat: Część II - Geometryczne łapacze marzeń 3D

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: BLANKA PLATA, MARIA LERSKA
Reprezentuje: WARSZTAT OTWARTY
Temat: Część II - Geometryczne łapacze marzeń 3D
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Piękne geometryczne wzory w łapaczach snów w wersji 3D mogą być pretekstem dyskusji na temat matematyki, pobudzania wyobraźni przestrzennej. Podział koła na równe części, przekroje,”dziwne wzory” w bryłach. Kreatywność uczniów może nas zaskoczyć. Zapraszamy na warsztaty i w dzień, i wieczorem do pracowni całodobowej.

Blanka Plata o sobie –  jestem nauczycielem matematyki w gimnazjum i liceum. Na zajęciach pozalekcyjnych tworzymy z młodzieżą biżuterię przy pomocy różnych technik. Tworzymy też projekty: np. wykonanie biżuterii na aukcje WOŚP-u. W zajęciach uczestniczą dziewczynki i chłopcy. Myślę,że w jakimś stopniu odpowiadamy na pytanie: po co mi ta matematyka?

Maria Lerska o sobie – jestem nauczycielem mianowanym, obecnie na emeryturze. Prowadzę jednoosobową działalność edukacyjną -Matematyka Korepetycje - Od gimnazjalisty do studenta. Dodatkowo prowadzę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku zajęcia pt. Papierowy (i nie tylko) Świat Matematyki. Dodatkowe zainteresowania to literatura i turystyka piesza.