poniedziałek, 24 listopada 2014

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki objęło patronat nad Powszechnym, Internetowym Konkursem dla uczniów szkół średnich - Matematyka, organizowanym przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

1. Historia Konkursu
Powszechny Internetowy Konkurs – Matematyka jest organizowany od roku 1999 przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Na potrzeby Konkursu została stworzona specjalna strona internetowa umożliwiająca pobieranie zadań, udzielanie odpowiedzi oraz kontakt pomiędzy uczestnikami a organizatorami. Zadania są losowane ze specjalnej bazy opracowanej i stale uzupełnianej przez zespół matematyków z Politechniki Warszawskiej we współpracy z nauczycielami szkół średnich. Zawiera ona obecnie prawie 3000 zadań o różnym stopniu trudności i obejmujących swoim zakresem wszystkie podstawowe działy.