środa, 26 listopada 2014

Zróbmy sobie kahootka czyli m@tematyk@ dl@ pl@styk@

Warsztaty na XXIV Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
Zakopane, luty 2015

Ewa Sumowska.  Kahoot to narzędzie do prowadzenia testów jak np w programie "jeden z dziesięciu"..
kto pierwszy odpowie na pytanie które pokazuje się na ścianie dostaje punkty...
Na początek banał: każdego ucznia trzeba "namowić" na matematykę, przekonać, zmotywować...  Plastykom można opowiedzieć że ładne jest to, gdzie zastosowano złoty podział..a oni przecież chcą tworzyć ładne obrazy... Można zrobić konkurs zamiast kartkówki: na ścianie pytanie a odpowiedź przez telefon, tablet, komputer - każdy przynosi do szkoły jakieś narzędzie dostępu do internetu.. A więc: zróbmy sobie kahootka! Zapraszam!!!

Ewa Sumowska o sobie
Wykładowca technologii informacyjnej na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, nauczyciel matematyki w Liceum Plastycznym im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, koordynator regionalny ECDL region Poznań; członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Poziom nauczania: Szkoła podstawowa, Gimnazjum
Rodzaj zajęć: warsztat